Kedy sme vznikli?

Spoločnosť Alfa Sorti bola založená v roku 1999. To je viac ako pred 21 rokmi.

Sídlo spoločnosti je v srdci stredného slovenska vo Zvolene. V priemyselnej zóne.

Pôvodní vlastníci boli najprv v prenajatých priestoroch, kde vybudovali firmu, ktorá sa zaoberala spracovaním a balením suchých plodov a tak isto na počiatku vyrábala aj veľmi kvalitné chrumky.

Vo vlastnej extrúzii.Čo bolo významné za posledné roky vo Vašej spoločnosti Alfa Sorti?

Vo februári roku 2020 spoločnosť Alfa Sorti prebral nový vlastník.

Jeho príchodom sa začala meniť celá stratégia a marketing, ktorému sa nikto na domácom trhu nevenoval z rôznych dôvodov.

Spoločnosť nakúpila najnovšie a najkvalitnejšie technológie špičkových európskych výrobcov, čo nám umožnilo a umoňuje vyvinúť nové druhy výrobkov.Kde sa nachádzali Vaši doterajší zákazníci?

Hlavnými zákazníkmi pre vegánske výrobky našej spoločnosti Alfa Sorti bol export do UK, ktorý predstavoval do roku 2020 95% našej produkcie.Aký objem exportu v kg to bolo?

V roku 2019 spoločnosť Alfa Sorti vyexportovala cca. 650 000 kg vegánskych polotovarov pre anglicky reťazec. V roku 2020 po modernizácii sme už vyexportovali 1 350 000 kg vegánskych produktov, čím sme sa určite zaradili do kategórie kvalitný exportér.Čo hovoríte o domácom trhu a stredoeurópskom trhu

Už v roku 2020 sme zmenili dizajn GOODY FOODY a vznikli nové produkty, ktoré sme začali umiestňovať aj do našich domácich reťazcov. Dá sa povedať, že už sme skoro v každom reťazci, ktorý je na Slovensku.Pre koho sú určené Vaše vegánske výrobky GOODY FOODY?

Našim cieľom nie je oslovovať skupinu vegánov a vegetariánov, lebo práve oni nás už ako prvého priekopníka poznajú.

Práve naopak. Chceme ponúknuť a osloviť všetkých teriánov a aj všepapačov.

Nechceme ich odrádzať od mäsa, ale dať im možnosť byt zdravší. Keď nás ochutnajú a sami pocítia tu silu, ktorú dokážu dostať a stratu únavy a more ďalších výhod.Na akej báze vyrábate bezmäsité produkty GOODY FOODY?

Spracúvame sójovú múku a vyrábame si vlastný texturát, z ktorého potom následne vyrábame naše GOODY FOODY výrobky pre všetkých.Ako nakupujete sóju? Je NON GMO pre výrobu GOODY FOODY?

Náš dodávatel sóje je zo Srbska a určite naša sójová múka nie je geneticky upravovaná.

Náš certifikát kvality nám to nedovoľuje.

Pri každom vstupe múka prechádza kontrolou hygieny, ktorá nám zabezpečuje a dozerá nad kvalitou.Aké certifikáty máte a čím sa riadite pri výrobe GOODY FOODY?

Vzhľadom k tomu že naša výroba bola a je pod dohľadom reťazcov v UK tak sme museli pravidelne absolvovať BRC kontrolu.

BRC certifikát je najvyšší druh kotroly nielen samotnej výroby, ale aj dosledovanosti každej suroviny obalu a všetkého, čo je spojené s výrobou a musí spĺňať tie najprísnejšie kritériá. Máme certifikát BRC v hodnotení AA. To je najvyššie možný.Čo ostaní dodávatelia surovín pre GOODY FOODY?

Každý kto chce byť naším dodávateľom musí tak isto spĺňať podmienky, ktoré si naša výroba vyžaduje.Týka sa to aj obalov pre GOODY FOODY. Sú Vaše obaly ekologické?

Samozrejme všetky obaly, ktoré používame a aj farby na potlač musia spĺňať tie najprísnejšie kritéria, aby sme mali biodegradovateľné materiály a nenechávali žiadnu uhlíkovú stopuPrečo a ako spracovávate sóju na GOODY FOODY?

Alfa Sorti už viac ako 12 rokov spracováva sójovú múku, ktorá je odtučnená a spracovaním v extruderi vieme získať proteín. Úplnú bielkovinu. Pri tomto procese sú zachované všetky aminokyseliny, ktoré si naše telo nedokáže samo vyrobiť a preto mu ho vieme takto dodať.Pre akú vekovú kategóriu je vhodné GOODY FOODY?

Výrobky Goody Foody je možné radšej dávať detičkám nad 1,5 roka.

Sójová bielkovina je veľmi ľahko stráviteľná.

Konzumácia sójovej bielkoviny je vhodná pre všetkých aj pre geriatrikov, lebo jej trávenie nezaťažuje žalúdok a črevá a ľahko sa trávi.

Telo dostáva nielen veľké množstvo bielkovín, ale aj vlákniny, ktorú pri mäse nemáte. Školáci, športovci manažér, dôchodci a geriatrici obzvlášť, lebo ich pohyb je zväčša už obmedzený a tráviaci trakt nie je zaťažovaný.Aké druhy konzervácie používate?

Do výrobkov Goody Foody nepridávame žiadne konzervačné prípravky.

Ako iste viete najkvalitnejšie konzervovanie je mrazenie. Všetky naše druhy výrobkov máme v mrazenom variante, ktorý ponúkame aj pre maloobchodnú sieť a zároveň aj gastro väčšie balenia alebo domácnosti XXL balenie, rodinné balenie.Len táto technologia nám umožňuje ako jedinému výrobcovi záruku až 60 dní na GOODY FOODY.

GOODY FOODY ako jediné používa u väčšej časti výrobkov pasterizáciu. To značí že znovu je to najkvalitnejšie a najohľaduplnejšie ošetrenie potraviny bez straty chuťových vnemov a celkovo spracovaných štiav a príchutí.

Len táto technologia nám umožňuje ako jedinému výrobcovi záruku až 60 dní na GOODY FOODY.